• Home
  • Başkanlarımız

Başkanlarımız

M. FATİH ATAY

Efeler Belediye Başkanı

 T.C. Efeler Belediye Başkanımız Mehmet Fatih Atay, 11 Şubat 1957 tarihinde Aydın’ın Çine ilçesinde doğdu. İlkokul ve ortaokulu Çine’de, lise eğitimini ise Ankara Atatürk Lisesi’nde tamamladı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Başkan Atay, uzun süre Avukatlık mesleğini sürdürdü.

1977 yılında siyasete adım atan Mehmet Fatih Atay, CHP Çine Gençlik Kolları Başkan ve Başkan Yardımcılığı, SODEP Çine Kurucu İlçe Başkanlığı, SHP Çine İlçe Başkanlığı, CHP Aydın İl Başkanlığı, CHP Parti Meclisi ve Merkez Yürütme Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

1995, 2007 ve 2015 yıllarında yapılan Milletvekili Genel Seçimleri’ni kazanarak 3 dönem CHP Aydın Milletvekili olarak parlamentoda görev aldı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 20. Dönemi’nde TBMM Başkanlık Divan Üyeliği, 23. Dönemi’nde ise TBMM Adalet Komisyonu üyeliği ve Kültür Sanat Yayın Kurulu üyeliği görevlerini yürüttü

Aynı zamanda; 12 yıl TFF Genel Kurul Delegesi, 12 yıl Gençlerbirliği Spor Kulübü Genel Sekreterliği, Aydınspor 1923 Kulüp Başkanlığı görevlerinde bulunan Mehmet Fatih Atay, halen Atatürkçü Düşünce Derneği ve Ankara Atatürk Liseliler Derneği Üyesidir.

Mehmet Fatih Atay, 2019 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nin Efeler İlçesi Belediye Başkan adayı olarak gösterildi ve 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler seçimini kazanarak T.C. Efeler Belediyesi’nin Başkanı oldu.

Başkanımız Mehmet Fatih Atay, öğretmen Güneş Atay ile evli olup, iki çocuk babasıdır.

Kent Konseyi Başkanı


Perihan YILDIRIM

Efeler Kent Konseyi Başkanımız Perihan YILDIRIM;
Efeler Kent Konseyi  5393 sayılı Belediye Kanunu ve 26313 sayılı Kent Konseyi Yönetmeliği’ne dayanarak kurulmuştur. 

Amacımız; Efeler ilçesinde  yaşayanların kent vizyonunun ve hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi,  çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma, dayanışma,  açık bir şekilde hesap sorma ve hesap verme, katılımcı demokratik, yönetim ilkelerini hayata geçirmek.

Bu çerçevede;
Efeler İlçemizde demokratik katılımın yaygınlaştırılmasını, hemşerilik hukuku ve ortak yaşam bilincinin geliştirilmesini sağlamak,

Efeler İlçemiz  gelişiminde strateji ve  faaliyet planlarının belirlenmesinde, tüm kenti kapsayan ortak bir aklın oluşturulmasında katkıda bulunmak,

Efeler ilçesinin kimliğine ilişkin tarihi, kültürel, doğal v.b değerlere sahip çıkmak ve geliştirmek,

Sivil toplum örgütlerinin  gelişmesine ve kurumsallaşmasına katkıda bulunmak,

Meclisleri Kurarak çocukların, gençlerin, kadınların ve engellilerin toplumsal yaşamdaki etkinliklerini arttırmak ve yerel karar alma mekanizmalarında aktif rol almaları için  meclislerde ve Kent Konseyinde oluşturulan görüşlerin değerlendirilmek üzere   Belediyemize  önerilmesini sağlamaktır.

Bu çerçevede Efeler İlçemizde yaşam kalitesinin artırılması, Belediye yönetimine tüm ilçe Sivil Toplum kuruluşlarının çalışma gruplarıyla Tüm Halkımızın katkılarının sağlanarak daha iyi bir Kent Yaşamı sağlamak amacıyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

                                                          Saygılarımla